Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.06.2018 09:42:20 

KULICHOVY RADOSTI A STRASTI

Sport

"Vzhledem k tomu, že se mi množí žádosti o to, aby mi lidé mohli osobně přispět, tak pro vás níže uvádím můj osobní účet. Pokud se mi na toto mé osobní konto rozhodnete přispět, pak vězte, že vám patří můj velký vděk."

Bankovní ústav: Waldviertler Sparkasse AG Bank – filiálka J. Hradec

Číslo účtu: 0 0 0 0 0 0 – 3 0 0 1 1 6 5 9 0 0 / 7 9 4 0

Variabilní symbol: 7 0 0 3 1 1 1 5 0 0

Název účtu: Roman Pišný

SPORT PRO VŠECHNY (MÍČOVÉ AKTIVITY) – se zajímavou nabídkou přišla Házená J. Hradec, která pravidelně každý pátek v době 15.00 – 16.00 hodin uskutečňuje kroužek pro děti již od 4 let s názvem „Míček“. Jedná se o zábavnou nabídku míčových pohybových aktivit. Více o činnosti, jež se každý týden děje v jindřichohradecké městské sportovní hale, podá trenérka Věra Neidrová (v.michalkova@seznam.cz; 606 608 585), jež má v klubu na starost ty nejmladší házenkářské adepty.

HÁZENÁ – pravidelně každý pátek v 15:00 hodin se mohou do klubu Házená J. Hradec přihlásit děti od 6 roků. Tréninky probíhají v jindřichohradecké městské sportovní hale, přičemž úvodní měsíc je pro holky a kluky zdarma, aby si mohli tento kolektivní míčový sport vyzkoušet. „V Jindřichově Hradci má házená dlouholetou tradici, o děti se starají zkušení kouči. Těšíme se na příchod nových sportovních nadějí,“ zve do oddílu Věra Neidrová (v.michalkova@seznam.cz; http://www.hazenajh.cz/; 606 608 585), trenérka přípravky.

HORSKÁ KOLAprologem závodní sezóny horských kol budou opět „Radouňské okruhy 2018“, jejichž III. ročník se pojede v sobotu 28. dubna. Trasy jsou dvě, a sice 22 km a 44 km. Závodit budou v doplňkovém programu také děti od 2 do 12 let. Start je v závodním areálu na konci Kostelní Radouně (směr na Okrouhlou Radouň) ve 12.00 hodin, když prezence závodníků proběhne v čase 9.30 – 10.45 hodin. Informace a přihlášení: Zdeněk Soldán (soldous@seznam.cz; 723 230 412) a web http://www.radounske-okruhy.cz/.

JEZDECTVÍ – drezúra, kros, parkúr – tři součásti, které společně tvoří jezdecký závod všestrannosti. Dvoudenní klání v této královské disciplíně uvidí o víkendu 5. – 6. května Military centrum ve Dvorečku u Blažejova. Uskuteční se tam kvalifikace LIII. ročníku „Zlaté podkovy 2018“, přičemž závod zahájí v drezurním obdélníku v sobotu v 8.00 hodin a pokračovat bude ve 14.00 hodin atraktivní terénní zkouškou. V neděli pak akce vyvrcholí ve 12.00 hodin slavnostní přehlídkou a následným parkúrem.

Závodit se bude o finanční odměny v celkové výši 62500 Kč a mnohé věcné ceny vysoké hodnoty. Kvalifikace Zlaté podkovy se uskuteční jako „Cena firmy Fruko-Schulz“, dále Stříbrná podkova – „Cena Military centra Dvoreček“, Bronzová podkova – „Cena Města Jindřichův Hradec“, Soutěž naději – „Cena HB Beton“,  Pony stupeň L – „Cena Kvarto Nová Bystřice“, Pony stupeň ZL – Pohár dětí a juniorů ČJF, Rámcový stupeň Z – „Cena DK Open“ a Rámcový stupeň ZL – „Cena Kamenolomu Petra Číměř“.

FLORBAL – přestože jsou Velikonoce dávno za námi, drží se florbalový klub Centropen Dačice ustáleného názvu turnaje mužů a žen, který každoročně pořádá. Pro letošní IX. ročník „VTD – Velikonočního turnaje Dačice 2018“ vybral termín 11. – 13. května. Kompletní program 61 zápasů proběhne v Městské sportovní hale na Sokolské ulici, kde se v pátek bude hrát od 14.30 hodin, v sobotu a neděli vždy od 8.00 hodin. V prvních dvou dnech zápasy končí ve 21.30 hodin, nedělními finálovými utkáními žen (17.05) a mužů (17.40) pak turnaj ve městě na Dyji vyvrcholí.

Ženy: Lassie´s Snout Brno, UTD Č. Budějovice, Kalamita Vysočina, Tlamolep tým Jihlava, White Devils Dačice, Panthers Praha.

Muži: Bazzers Team Liberec, FBC Pohořelice, Dream Vidláci team Dačice, Vlkofani Třebíč, IBK Notorics Brno, Pološílené Veverky Zhoř, Fizzy Bubblech Dačice, SK Velká Ohrada Praha, Alk Fajn J. Hradec, PFC Cenosillicaphobia Bořitov, A.M.C. H. Brod, IBK Monsters Břeclav.

KUŽELKY – na čtyřech místech celé ČR proběhnou kvalifikační turnaje čtyřčlenných družstev, která se budou snažit o postup do finále XII. mistrovství České republiky neregistrovaných kuželkářů. Jednou z heren, na nichž se v sobotu 12. května kvalifikace uskuteční, je kuželna TJ Centropen Dačice. Závodníci se tam prezentují v disciplíně 4x60 hodů sdružených, přičemž mezi přihlášenými jsou například týmy z Knínic, Třebíče, Stříteže, N. Bystřice, Rokycan, Jihlavy a domácích Dačic.

JEZDECTVÍ – druhé jarní parkurové závody nachystala Jezdecká stáj Robin J. Hradec na sobotu 12. května. V jejím areálu u Políkna se koně a jezdci představí od 8.30 hodin, kdy akci odstartuje soutěž Pony handicap PZ a po ní Pony handicap PZL, obě započítávané do série „Pony Tour Vysočiny 2018“. Následně přijde na řadu hobby soutěž stupně ZM na limitovaný čas, skoková soutěž stupně Z, skoková soutěž s postupnou obtížností do 115 cm se žolíkem bez rozeskakování a na závěr skoková soutěž stupně L++ s jedním rozeskakováním na čas.

ATLETIKA – první kolo letošního přeboru družstev Jihočeského kraje se bude v sobotu 12. května konat v Nové Včelnici. Na tamním Stadiónu Josefa Jelínka se představí od 10.00 hodin 17 týmů přípravky, 11 družstev starších žákyň a 7 celků starších žáků. Dopolední blok zahájí žačky na 100 metrů překážek, skokem o tyči a vrhem koulí, žáci výškou a děti z přípravky kriketovým míčkem (dívky) a dálkou (hoši). Závěr obstarají v 15.00 hodin sprinterské štafety staršího žactva 4x60 metrů a smíšená štafeta benjamínků na 8x100 metrů. K vidění bude celkem 19 běžeckých a 18 technických disciplín. Ve všech kategoriích okres reprezentují družstva SKOK J. Hradec a pořádající TJ N. Včelnice.

CYKLISTIKA – Cyklistický klub RBB Invest J. Hradec na 18. – 20. května připravil další významnou akci. Bude jí II. ročník silničního mezinárodního etapového závodu s názvem „RBB Tour 2018“, jenž se uskuteční jako XIX. ročník „Memoriálu Jiřího Hudínka“. Centrum akce bude v Českém Rudolci, avšak tři etapy na celkových 331 kilometrech cyklisty kategorie Elite + U23 zavedou nejen na Vysočinu, ale také na Třeboňsko. Úvodní páteční etapa obleče do žlutého trikotu vítěze rovinaté časovky v okolí Chlumu u Třeboně, druhý den je na programu nejdelší etapa na zvlněném okruhu okolo Popelína a na závěr v neděli jezdce čeká kopcovitý profil tratě se startem a cílem v Č. Rudolci. Celkově je závod dotován finačními prémiemi ve výši 86200 Kč.

Pátek 18.5. start 17.15 hodin – etapa I.: časovka Chlum – Lutová – Žíteč – Mirochov – Chlum (13 km).

Sobota 19.5. start 11.00 hodin – etapa II.: okruh (10x) Popelín – H Olešná – Zahrádky – Bořetín – Česká Olešná – Popelín (163 km).

Neděle 20.5. start 11.00 hodin – etapa III.: okruh (10x) Č. Rudolec – Matějovec – Stálkov – Penikov – Č. Rudolec (155 km).

KUŽELKY – na sobotu 9. června připadl termín III. ročníku „Jarního poháru“ krajských výběrů mladšího žactva (10 – 12 let), který se bude konat v Českých Velenicích. Slavnostní zahájení je naplánováno na 9:00 hodin, hned po něm začne závod čtyřčlenných družstev na 4x60 hodů sdružených, přičemž součástí týmu musí být minimálně jedna dívka. V 14:30 hod. pak bude ještě zahájen turnaj mix tandemů na 2x20 HS.

ORIENTAČNÍ BĚHSpolek orientačních sportů J. Hradec je znám i díky kvalitním organizačním schopnostem, proto neví divu, že mu bylo svěřeno uspořádání závodu v rámci sérií Žebříček B Čechy – východ a Český pohár veteránů 2018. Zorganizuje ho ve dvou dnech, a to 9. – 10. června s centrem v LDT Vrchal Bílá skála u Číměře. První den je na programu klasická trať se startem ve 12.00 hodin, den nato se poběží na krátké trati od 10.00 hodin. Prezence účastníků obou závodů končí vždy 60 minut před startem. Akce je určena i pro širokou veřejnost, neboť budou vytýčené i trasy s označeními T (tréninková), P (příchozí – 3 km) a HDR (fáborková trať pro rodiče s dětmi).

HOKEJBALběhem čtyř víkendových dní bude letos odehrán tradiční turnaj, který je znám pod názvem Městská liga. Konat se bude v termínu 16. – 24. června na hokejbalovém hřišti VI. ZŠ na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Pořádající TJ HBC Olymp J. Hradec zve k aktivní účasti ve XXII. ročníku „Poháru Města J. Hradec 2018“. Přihlášky mužstev přijímá a bližší informace podá Martin Marko (fermax@seznam.cz; 777 041 704).

SPORTOVNÍ STŘELECTVÍze standardních útočných samonabíjecích a opakovacích pušek se bude střílet v sobotu 16. června v již XI. ročníku „Skrýchovské pušky 2018“. Střelecká soutěž, jejímž organizátorem je Klub vojáků v záloze při ÚVS J. Hradec, se uskuteční poosmé jako „Memoriál Jana Šorše“. Závod začne v 8.30 hodin prezencí, střílet se bude od 9.15 hodin. Na programu jsou třípolohová střelba UPUS na náboj o středním balistickém výkonu či PUVS na klasický puškový – kulometný náboj jednotlivců.

TRIATLONčtvrtým podnikem bude v sobotu 16. června pokračovat jedenáctidílný „Jihočeský pohár – Triatlon Cup“. Je jím již XXXII. ročník „Jindřichohradeckého triatlonu 2018“ v super sprint triatlonu (400 m plavání + 10 km kolo + 1500 m běh). Závod, který v chatovém táboru u Ratmírovského rybníka pořádá TC Vajgar J. Hradec, startuje v 10.00 hodin. Zároveň se v M. Ratmírově uskuteční také dětský „AQUATLON JINDŘICHŮV HRADEC 2018“, jenž je součástí seriálu „Junior Cup“ a bude se konat již pojedenácté. Startovní povel mladí triatlonisté do 15 let uslyší po skončení závodu dospělých, tj. přibližně v 11.30 hodin.

 

BASKETBALpřestože se „FMR Cup 2018“ bude v J. Hradci konat již popáté, zažije historickou premiéru. Poprvé se totiž tento turnaj ve streetbalu uskuteční v centru města. Bude součástí mezinárodní série Chance 3x3 Central Europe Tour, což znamená, že se lze těšit na mnohé významné basketbalové osobnosti nejen ČR. Akce, jež každoročně probíhá na počest tragicky zahynuvších někdejších hráčů BK Lions J. Hradec, Michala Fröhdeho, Romana Vacha a Filipa Sahana, se koná v sobotu 16. června od 11.00 hodin v kategoriích elite muži, elite ženy, U18 a W18. Hrát se bude o celkové prémie 50 tisíc korun. Oficiální kurty FIBA budou umístěny v Klášterské ulici a na náměstí Míru. V případě špatného počasí se klání přesune do obou tělocvičen městské sportovní haly.

ATLETIKAměstský park v novobystřické Pivovarské ulici bude v sobotu 16. června centrem III. ročníku „Běhu Českou Kanadou 2018“. Akce s benefičním podtextem, jež se letos koná pro dvaadvacetiletého Jiřího Jandu z J. Hradce, jenž má tělesný (DMO) i zdravotní (epilepsie, retardace) handicap, startuje v 17.00 hodin. Závodit se bude na dvou distancích, a sice 10,5 (hlavní závod) nebo 6,5 km, přičemž na obou tratích jsou vypsány kategorie mužů a žen do 40 let včetně a nad 40 roků. Pořadatelé z TJ Jiskra N. Bystřice přichystali také soutěže pro děti. Prezence a výdej čísel bude probíhat v době 13.00 – 16.00 hodin. Termín nejzazší registrace je přímo na místě v den závodu v 15.00 hodin.

KUŽELKY – závěrečná výborová schůze Okresního kuželkářského svazu Jindřichův Hradec v sezóně 2017/2018 se uskuteční v úterý 19. června od 17:00 hodin v Kunžaku.

PÉTANQUE – podvanácté se bude konat turnaj dvojic v pétanque s názvem „O pohár Bílé paní 2018“. Naplánován je na středu 20. června od 15:30 hodin, kdy začíná půlhodinová prezence. Uskuteční se na prosívkovém hřišti Sportcentra Bobelovka v jindřichohradecké místní části Otín. Startovné za celé duo je 80 korun.

ATLETIKA – nezávodní výběh „T-Mobile olympijský běh 2018“ na trase Červená Lhota – Kardašova Řečice se uskuteční be středu 20. června. Start je v 18:00 hodin z mostu u vodního zámku. Trať měří 9200 metrů a je vedena po modré turistické značce, na běžce čeká spíše kros (lesní pěšiny, polní cesty). Cíl je u klubovny SDH K. Řečice v Tyršově ulici (tzv. moštárna). Pořadatelé ze SK K. Řečice pro účastníky přichystají autobus, který je v 17 hodin odveze na start. Sraz je u hasičské klubovny, kde bude šatna a po doběhu i možnost občerstvit se.

KUŽELKY – turnajem pro každého bude v pátek 22. června od 16:00 hodin pokračovat XIII. ročník „Her usměvavých srdcí 2018“. Konat se bude v herně TJ Slovan J. Hradec na Tyršově stadiónu. Hrát se bude na 10 hodů do plných ve třech kategoriích jednotlivců, a sice dětí do 12 let, handicapovaných osob, doprovodu + příchozích a jedné kategorii dvojic. Pořadatelé ze SKOK J. Hradec zvou k hojné účasti. Startovné je zdarma, avšak ceny jsou připravené pro všechny startující.

ATLETIKAtřetí ročník oblíbeného „Jindřichohradeckého půlmaratónu 2018“ se letos poběží v sobotu 23. června, ale registrovat se jde za zvýhodněných podmínek už od začátku roku prostřednictvím online formuláře (https://www.sportt.cz/register/637) na webu závodu. Znovu se uskuteční nejenom soutěž jednotlivců na 21,1 km, ale také dvoučlenné štafety na 2x10,5 km. Startovní listina, jež pojme maximálně 300 běžců, se naplňuje, k 13. dubnu obsahuje 112 jmen závodníků z ČR, Chile a V. Británie. S přihlášením neotálejte. Veškerých informací o závodu se lze dopídit na webové adrese http://www.jindrichohradeckypulmaraton.cz/.

ŠACHY – přátelský šachový turnaj pořádá v sobotu 23. června od 9:59 hodin v Horním Skrýchově tamní TJ Pilich. Je určen pro 20 hráčů, přičemž přihlásit se u organizátora Pavla Gřunděla (gr.pavel@seznam.cz; 720 295 635) může každý zájemce o hru na 64 polích. Partie se budou hrát na 2x20 minut. V hostinci U Slámů bude turnaj pojat rodinnou formou, když v doprovodném programu si mohou přítomní zkusit další deskové hry (dáma, ovečky, go).

SPORT PRO VŠECHNY (PLAVÁNÍ, VODNÍ RADOVÁNKY) – kvůli pravidelné technologické odstávce bude v termínu 25. – 30. června pro veřejnost v Jindřichově Hradci uzavřen krytý bazén. „Akvapark avšak bude v případě příznivého počasí normálně otevřen,“ uvedla Marcela Kůrková, vedoucí plaveckého bazénu. Venkovní areál s tobogánem a dalšími vodními atrakcemi má denně provozní dobu 11 – 19 hodin.

MOTORISMUS – na závěr června je naplánován již XIII. ročník akce „JH sprint & tuning“, která je znovu součástí mistrovství ČR v motoristických sprintech. Volné jízdy jsou na programu už v pátek 29.6. od 17:00 hodin, kdy bude otevřena brána jindřichohradeckého letiště u Polívek. Hlavní závodní jízdy „Poháru SMS“ automobilů a motocyklů na 200 a 400 metrů pak budou k vidění v sobotu od 14 hodin. Po oba dny se návštěvníci mohou těšit na bohatý doplňkový pořad (soutěže, tanec, ankety, kaskadéři, muzika, přehlídka atd.).

MALÁ KOPANÁpro maximální počet 18 týmů je určen tradiční turnaj v malé kopané, který se v Kardašově Řečici uskuteční již podeváté. Naplánován je na sobotu 30. června, přičemž přihlášky celků do „Plzeňská pivnice Cup 2018“ lze podat prostřednictvím e-mailu pp-cup@seznam.cz.

GOLF – akci „Den na golfu“ připravil na sobotu 30. června Golfresort Monachus v Mnichu u Nové Bystřice. Ve 14:00 hodin tam za jakéhokoliv počasí začne zábava zdarma pro celé rodiny, při níž si návštěvníci budou moci vyzkoušet golf. K dispozici bude trenér, k zapůjčení hole i míčky. Soutěžit o zajímavé ceny se bude na odpališti i na hřišti.

ATLETIKA + CANICROSS – celkem pět závodů obsahuje letošní krosová série „Raid Light Run Česká Kanada 2018“, přičemž pokaždé v její historii byl součástí „Kunžatecký kros“. Ten je na pořadu ve čtvrtek 5. července už od 8.30 hodin, kdy v autokempu u rybníka Komorník začne prezence běžců a jezdců. Start maratónu (42 km) je naplánován na 10.00 hodin, o 60 minut později se na tratě o délce 21 a 8 kilometrů vydají i ostatní. Vypsány jsou opět nejen běžecké disciplíny, nýbrž opět MTB – cross country, canicross (běh se psy), bikejöring (kolo se psy) a scooterjöring (koloběžka se psy). Vyhlášení výsledků proběhne ve 14.00 hodin.

VOLEJBAL – ve čtvrtek 5. července od 9.00 hodin se na antukových kurtech jindřichohradeckého Tyršova stadiónu bude konat otevřené mistrovství ČR ve volejbalu smíšených dvojic veteránů (žena 35 let, muž 40 let). Zároveň SKOK J. Hradec bude souběžně pořádat také XXXVII. ročník turnaje mixovaných deblů „Letní volejbalový Jindřicháč 2018“, do něhož se mohou přihlásit dua všeho věku.

TENIS – na pěti antukových dvorcích tamní TJ Jiskra se v Třeboni bude konat třídenní turnaj mladších žáků kategorie C. Do soutěže, která se honosně nazývá „Světový pohár“ a při níž je pavouk ve dvouhře připraven pro 32 hráčů, je přihlášeno také trio zástupců Tenisového klubu J. Hradec, a sice Ondřej Novák, Sebastián Cakl a Tadeáš Ryšavý. Úvodním dnem turnaje bude sobota 7. července.

DRAČÍ LODĚ – v minulém roce měly dračí lodě na jindřichohradeckém rybníku Vajgar svoji nultou samostatnou závodní premiéru. Byla vydařená, takže letos se již uskuteční I. ročník akce „Vajgarská saň 2018“, jejíž výsledky budou počítány do Národního poháru a do pořadí Amatérských FUN posádek. Závod se bude konat v sobotu 14. července, jeho centrum je na městské plovárně v Denisově ulici.

VESLOVÁNÍ – ve dvou dnech 14. – 15. července se na šestidráhové trati třeboňského rybníku Svět uskuteční mistrovství ČR kategorie masters s mezinárodní účastí. Veteráni budou o tituly a medaile veslovat ve 26 disciplínách. Součástí programu jsou též závody talentované mládeže, kterou v sobotu čekají rozjížďky a opravné jízdy a den nato semifinále a finále.

TENIS – na pěti antukových dvorcích tamní TJ Jiskra se v Třeboni bude konat čtyřdenní turnaj starších žáků kategorie B. Velká akce, která se honosně nazývá „Světový pohár“ a při níž je pavouk ve dvouhře připraven pro 48 jmen, bude zahájena v sobotu 14. července.

MALÁ KOPANÁ – dva souběžně hrané turnaje v různých věkových kategoriích se v sobotu 14. července uskuteční ve Starém Hobzí. Pořadatelem XXI. ročníku „Kasalý Cupu 2018“ a V. ročníku „Kasalý Veteran Cupu 2018“ je tamní TJ Dyje. Akce začne prezencí zúčastněných mužstev v 9.00 hodin. Výkop prvního duelu proběhne hodinu nato.

MTBO – pro dvou a vícečlenné hlídky na horských či trekkingových kolech je určen závod „Napříč Českou Kanadou 2018“, jenž pořádá Šrot tým Kunžak již poosmé. Tentokrát ho naplánoval na sobotu 14. července, přičemž centrum je v kempu u rybníka Zvůle. Opět se pojede na dvou trasách, a sice na náročnější (80 km), která je hodnocena bodovým systémem scorelauf a poloviční, na níž se hodnotí čas a počet vyhledaných kontrolních stanovišť. Prezence startujících začíná v 9.00 hodin. Start je nachystán na jedenáctou hodinu. Časový limit je 360 minut! Vypsány jsou kategorie žen, mužů, mixů, rodin, vozíčkářů a elektrokol. Soutěž je z důvodu bezpečnosti zakázána jednotlivcům!

FUTSAL – již XVIII. ročníku turnaje ve futsalu na trávě se bude konat v Sedle u N. Bystřice. V rámci pouťového veselí se na hřišti nad vsí uskuteční „Kelta Cup – Sedelské vápno 2018“ v sobotu 28. července. Organizátorem je místní FC Kelta Sedlo, prvenství z loňského roku bude obhajovat tým domácí Sedelské hospody.

VODÁCKÝ SPORT – do Suchdolu nad Lužnicí jsou zváni všichni příznivci pádlování po Lužnici, neboť místní Vodácký klub v sobotu 4. srpna pořádá „Vodácký flám“.

JEZDECTVÍ – skokové závody na parkúrech obtížnosti stupňů Z (100 cm) až S++ (130 cm) pořádá Jezdecká stáj Robin J. Hradec v sobotu 4. srpna. Na jejím kolbišti u Políkna soutěžení odstartuje v 8.30 hodin.

HORSKÁ KOLA – pět závodů obsahuje národní pohárová série „Czech Downtown Series 2018“, jejíž předposlední součástí bude v sobotu 8. září III. ročník „Sparkasse Downtown“ v Dačicích. Atraktivní půlkilometrový městský sjezd na horských kolech, při němž čeká na jezdce i diváky kupříkladu skok přes fontánu na náměstí, průjezd tzv. myší dírou a drop přes schody, startuje v 10.00 hodin.

TOPlist